1. Gıda tolerans testi ile size zararlı olan gıdaların tespiti.
Gıda intoleransı testi: Sağlıklı olduğunu düşünerek yediğimiz birçok gıda, vücudumuz tarafından sindirilemiyor veya bakteri, virüs gibi yabancı madde olarak algılıyor olabilir. Bu da bağışıklık istemini aktifleştirerek vücudun tepki vermesine sebep veriyor. Bu süreçte vücutta başka cilt hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, bazı kas hastalıkları ve kilo problemleri olmak üzere birçok hastalığın oluşmasında aktif rol oynuyor. Gıda intoleransı kişiye özeldir ve yapılan test ile hangi gıdalara karşı intolerans(duyarlı) olduğu tespit edilerek beslenme düzeninden çıkartılır.
2. Barsak florasının düzeltilerek tekrar kilo alımının engellenmesi.
Barsak florası: Barsak ta insan vücudunda bulunan hücrelerin toplamdan 10 kat daha fazla bakteri yaşar ve sağlık bir insanda bunların büyük çoğunluğunun yararlı olması gerekir. Uygun beslenme şeklinin dışında bir beslenme düzeni ile bu yararlı yönünde değişime uyar ve barsak florası bozulur. Bozulmuş bir barsak florası kilo problemi başta olmak üzere birçok sağlık sorunlarına öncülük yapar. Uygun bir tedavi ile ve sonrasında probiyotik kullanımı ile barsak florası düzeltilebilir. Oluşabilecek birçok sağlık probleminden korunabilir.
3. Biyorezonans yöntemi ile kiloya sebep olan ve çok ilgi duyulan gıdalara karşı isteğin ve ilginin azaltılması.
Biyorezonans: Uygun olmayan gıdalara karşı ilginin azaltılmasıdır. İlginin fazla olduğu gıdalar üzerinden bağımlılık terapisidir. Özellikle karbonhidrat grubu gıdalar üzerinden yapıldığından iştah azalır ve kilo verimi hızlanır. Ayrıca metabolizmada yavaşlamaya yol açar. Diyet yapamama veya kilo verememeye neden olan bir çok sebebi ortadan kaldırmak için uygulanır.
4. Etkinliği ispatlanmış Akupunktur tedavisi ile konforlu ve stressiz zayıflama süreci
Akupunktur: Dünya sağlık örgütü(who)nun raporlarına göre obezite ve aşırı kilo, akupunkturla tedavi edilebilen hastalıklar grubundadır. Kilo kontrolünde akupunkturun etkisi; beynin hipotomus bölgesinde bulunan iştah merkezinin baskılanması ile iştah azaltması, mide barsak sisteminin düzenlenmesi ile midede oluşan kaşıntı, yanma, bulantı hissinin ortadan kaybolması, metabolizma hızının ayarlanması, en önemlisi de vücutta seratonin ve endorfin mutlu ve huzurlu hissetmeyi sağlayan hormonların salımı ile zayıflama sürecinin stressiz ve rahat geçirilmesini sağlar.

Önceki İçerikFibromiyalji; Halk arasında kas romatizması olarak da bilinir
Sonraki İçerikEgzama ya neden olan viral ve immünolojik yükler