E-BÜLTEN

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-posta ile güncel Şifahane Sağlıklı Yaşam Merkezi hakkında bilgilendirileceğim ücretsiz İlaçsız Tedavi Merkezi e-bültenine abone olmak istiyorum. Genel Hükümler ve Koşullar ile Bilgi Güvenliği yönergelerini okudum ve kabul ediyorum.

Aşağıdaki forma Ad, Soyad, E-posta adresinizi yazıp, hemen katılın

E-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun

[email-subscribers namefield = “YES” desc = “Şifahane Sağlıklı Yaşam Merkezi, Alanya e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun … Abonelik onayız için kayıtlı e-posta adresinize sifahanemerkezi.com'dan onay e-postası gönderilecektir.” grup = “Sağlık Rehberi”]

Bilgi Edinme Hakkı Kanunu

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu 09.10.2003 tarihinde kabul edilmiş olup bu kanuna ilişkin Esas ve Usuller Hakkındaki Yönetmelik 24 Nisan 2004’te yürürlüğe girmiştir. Bu Kanunun amacı; demokratik ve şeffaf yönetimin gereği olan eşitlik, tarafsızlık ve açıklık ilkelerine uygun olarak kişilerin bilgi edinme hakkını kullanmalarını sağlamaktır.

Bu Kanun’a göre:

  • Türk vatandaşları ile karşılıklılık ilkesi gözetilerek Türkiye’de ikamet eden yabancılar Bilgi Edinme Hakkı Kanunundan yararlanabilirler.
  • Vatandaşlarımız tüm kamu kurum ve kuruluşları ile kamu kurumu niteliğindeki tüm meslek kuruluşlarının faaliyetleri hakkında bilgi alabilirler. Türkiye’de ikamet eden yabancılar ve tüzel kişiler de kendi faaliyet alanlarıyla ilgili olarak bilgi isteyebilirler.
  • Başvurular dilekçeyle, bu Kanunla belirlenen matbu formu doldurmak suretiyle, ya da faks veya e-posta yoluyla da yapılabilir. Başvuruda, ad soyad, açık adres ve imza mutlaka olmalıdır.
  • Bilgi hangi kurumdan isteniyorsa, başvuru o kuruma yapılmalıdır.
  • Bilgi Edinme Hakkı Kanunundan yararlanmak için yapılan başvurular, 15 iş günü içinde cevaplandırılır.
  • Başvurunun reddedilmesi hâlinde, 15 gün içerisinde bu Kanun uyarınca kurulan Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu’na yazılı olarak itiraz edilebilir. Kurul, bu konudaki kararını 30 iş günü içinde verir.

Bize Ulaşın:

ŞİFAHANE, ÇALIŞMA SAATLERİ:

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 18:00

ŞİFAHANE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ, ALANYA

Saray Mah. Hoca Ahmet Yasevi Cad. Ustalıoğlu Sok. Saliha Hüseyin Zamanoğlu Apt. No: 16/A Alanya / Antalya

Bu sayfalardaki bilgiler, konu ile ilgili bir uzmanla görüşmenin ya da muayenenin yerini tutmadığı gibi tüm hastalar için geçerli bir uygulama rehberi değildir.
YASAL UYARI GÖRÜNTÜLE >>

SIKÇA SORULAN SORULAR

İLAÇSIZ TEDAVİ MERKEZİ tarafından verilen hizmet, tedavi, ve uygulamaları ile ilgili merak ettiğiniz sorular ve yanıtları