Tedavide belirli bir disiplin içinde hastaya yaklaşmak gereklidir. Ancak sadece doktor gayreti yeterli değildir. Aynı zamanda hastada disiplinli ve gayretli olmalıdır. Egzama tedavisinde şunlara dikkat çekmek gereklidir.

Ekzamalı hasta yarayı kaşımamalı, hasta temiz, steril, allerjik olmayan eldiven giymeli.

Egzamalı bebeklerin ellerine pamuklu kumaşlardan dikilmiş parmaksız eldivenler geçirilerek ekzamalı yerlerini kaşımaları önlenebilir.

Egzamalı kişilerin özellikle uçuk hastalığı olanlardan uzak durmaları gerekir. Ekzamalı deri uçuk virüsü olan herpes simplekse karşı dirençsizdir. Lezyonun üzerine virus bulaşırsa enfeksiyon yayılabilir.

Egzamalı ya da ekzama geçirmiş insanların derileri çok hassastır.

Egzama TEDAVİSİ

Hastada öncelikle iyi bir sorgulama ve muayene yapmalıyız . Hasta beslenmesi tekrar gözden geçirilmeli, rahatsız eden gıdalar tespit edilmeli ve diyetten çıkarılmalıdır. Hastadan aldığımız bilgiler neticesinde, hastalığa sebep olan bütün etkenleri bulmak ve hastalığı en etkili bir biçimde tedavi etmek için bir dizi testler yaparız. Kliniğimizde Egzamalı hastalara biyorezonans yöntemini kullanarak bir dizi test yaparız bu testler kısaca şunlardır

GIDA TESTİ: Bu test ile vücut için zararlı olan ya da vücudun tolere edemediği gıdalar tesbit edilir ve diyetten çıkarılır (süt, balık , domates, elma vs)

ALLERJİ PROFİL TESTİ: Bu test yardımı ile allerjik reaksiyonda tetiği çeken ajanları tespit ederiz.( toz, küf, polen vs)

MİASM TESTİ: Bu test yardımı ile hangi tip Miasmik yapı olduğunu test ederiz.

BAĞIRSAK FLORASI TESTİ : Gastrointestinal sistemin fonksiyonlarını değerlendirir, kontipasyon(kabızlık), diyare, gaz, şişkinlik, geğirme, yanma gibi şikayeti varsa tedavi ederiz. Bağırsak fonksiyonları bozuk ise (disbiyoz varsa) tedavide başarıya ulaşmak zordur.)

AĞIR METAL TESTİ : Vücutta bulunabilecek ağır metalleri tespit eder. Detox ve çelesyon yolları ile vücuttan atarız .

TOKSİK MADDE TESTİ: Bu test ile vücudumuzaki toksik maddeler tesbit edilir. Bu maddeler özellikle biriktiği organın fonksiyonuna göre vücutta çeşitli sorunlar yaratır(beyin, pankreas gibi). Tesbit edilen toksik maddeler kliğimiz tarafından verilen detox yöntemleri ile vücuttan uzaklaştırılır.

PH TESTİ: Hastaların mezenkim dokusunun pH sını belirler ve normal pH da olmasını sağlarız.

Yukardaki testler yapıldıktan hemen sonra vücut için zararlı olduğu tespit edilen gıdaları diyetten çıkarırız. Eksik olan hormon, vitamin ve mineralleri hastaya veririz. Barsak florasını düzenleriz. Toksik olan maddeleri Detox ve çelesyon yolu ile vücuttan uzaklaştırırız.

Ayrıca kliniğimizde halen kullanılmakta olan acugraph cihazı ile vücudumuzdaki meridyenlerin üzerinde bulunan akupunktur noktalarının enerji seviyelerini ölçeriz. Bu noktalardaki enerji seviyeleri beklenenden düşük veya yüksekse, hastayı buna yönelik akupunktur tedavi programına alırız. Uygulanacak tedavide vücudumuzdaki akupunktur noktalarına tek kullanımlık iğneler takılmakta ve bunlar aracılığı ile vücuttaki bozulmuş olan enerji (yin/yang) dengesi yeniden sağlanmaktadır.

Sonuçta, mevcut rahatsızlığı nedeniyle uzun seneler Egzama ilacı kullanmak zorunda olan hastalar, kliniğimizde uygulanan biyorezonans ve akupunktur yöntemlerinin birlikte uygulanması ile kısa sürede sağlığına kavuşur.

Önceki İçerikEgzama belirtileri
Sonraki İçerikEgzama’lı HASTA NASIL KORUNMALI