Dermatit Tedavisi Öncesi Yapılan Testler

Dermatit Hastalığının teşhisi için kullanılan bazı testler şunlardır;

-Gıda testi: Bu test ile hastanın vücudunun hangi yiyecekleri & içecekleri istemediği belirlenir.

-Alerji profil testi: Bu test ile hastada alerjiye sebep olabilecek herhangi bir durum söz konusu mu o tespit edilir.(Küf, toz, polen…)

-Miasm testi: Bu test yardımı ile hastanın hangi tür kötü havadan rahatsız olduğu belirlenir.

-Bağırsak florası testi: Bu test ile öncelikle gastrointestinal sistem incelenir. Gastrointestinal sistemin tüm fonksiyonları incelenir. Tüm anormal durumlar göz önünde bulundurulur,
(Konstipasyon- kabızlık- ,diyare- ishal-, gaz, şişkinlik, herhangi bir yanma hissi vb.) tedavisi en uygun şekilde yapılır. Bağırsak yapısında bir bozukluk varsa tedavi oldukça zordur. Belirli tedavi yöntemleri uygulanır fakat başarıya ulaşmak o kadar da kolay değildir.

-Toksik madde testi: Bu test vücudumuzdaki tüm toksik maddeler tespit etmek için uygulanır. Bu toksik maddelerin birikmesi öncelikle egzamaya sebep olmakla birlikte büyük organlarda (pankreas,beyin gibi) biriktiğinde daha büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. Bunun erken tespit edilmesi önemlidir. Toksik maddeler tespit edildikten sonra uygun detox yöntemleri ile bu maddeler vücuttan uzaklaştırılır.

-pH testi: Bu test ile Hastanın mezenkim dokusundaki pH anomalileri belirlenir ve normal pH a ulaşması için uygun tedavi yolları uygulanır.

Önceki İçerikEgzama Neden Olur?
Sonraki İçerikEgzama Tedavisi Nasıl Yapılır?