Tedavi disiplinli olmalıdır. Çünkü mantar tedavisi zordur. Normalde Bağırsakta mantar spottan alarak yenen gıdalar ile alınır ,önemli olan mantarların koloni yaparak ,faydalı olan acidopulus azalmasıdır, bunlar azaldığı zaman B vitamini , k vitamini, B 12 gibi alınması gerekenler alınamaz ,ve rahatsızlıklar oluşur. Çoğu hastalığın temelinde bu soru yatar ,eğer bağırsak florası normal ise vücut hastalanmaz, immunisation güçlü dur , savunma güçlü ise ,bağırsak florası normaldir,
Öyle ise ne yapmalı , yada Bağırsakta maya veya mantar kolonisi varsa nasıl temizlemeli..?

CANDİDA NASIL BAĞIRSAKTAN TEMİZLENMELİ?

Sırası ile bir bir atlamadan yapmamız gerekenler;

1/. Önce Bağırsakta bulunan parazitleri,bakterileri, mayaları
ayırarak yok etmeliyiz, (cünkü Bağırsakta yaşayan parazitler amonyak vs gibi toksinler salgılayarak faydalı bakterileri öldürür dolayısı ile candidalarin bağırsak mukozasına yerleşmesine ve faydalı olanların yerini alarak hastalık sebebi olur)
AMAC MUKKOZADAKİ PARAZİTLERİ YOK ETMEK!”

2/. Amaç vücuttaki candidalari yok etmek, Candida kan Lenf bağırsak hayatı organlarda vardır. Bu bir rotasyon programıdır,. Candidalari uygun 4 tane ana madde seçilir. Her biri 4 gün verilir ve defalarca tekrar edilir. Bu rotasyon Candida direnç göstermeyene kadar defalarca tekrar edilir. Doz % 50 ,%100, %150 Artırılır. Eğer doz artımı ile bir değişim yok ise o zaman Hormonel bozukluk vardır . Bu durum düzeltilmelidir.

3/. A)Amac bağırsak mukozasında gömülü olan kandidalari yok etmektir. Candidalari yok edilmedi ise eninde sonunda 6 ay ile 1 yıl sonunda Nurs eder.
B) Bağırsak dostu olan bakteriler le bağırsak mukozası doldurulmalı (probiyotik) faydalı bakteriler zararlılara savaşmalıdır. Kandidalari bu şekilde savaşılır.
C) Eğer gıda alerjileri ve kimyasal hassasiyetin neden i olan SIZINTILI BAĞIRSAK varsa tedavi edilmeli. Bu sure 2/4 ay sürebilir.
Sağlıklı mutlu günler dilerim
Dr.Recep Çelik

Önceki İçerikKronik Yorgunluk Nedir?
Sonraki İçerikBAŞ AĞRISI & MİGREN